title | handankaynakgoz.Com

İM-GELE

im-gele çalışmaları

Sezgisel yanımızın canlanması ve duygu gerçeğinin içtenlikle açığa çıkarılması amacı taşıyan bu etüdler ŞİMDİ sonuç almayı hedefler.

Duygusal özgürleşme yolu ile öngörülmüş alışkanlıklar, öğretilmiş çaresizlik, zorunlu korkular, güdümlü endişelerden arınmak için yapılan çeşitli meditatif çalışmalardır. Zeka ve sezgilerimiz, zihin ve düşüncelerimiz, yani soyut diye bilinen içsel olan yanımız, iç ve dış dünyanın arasında kapı gibi duran bedenimizi yönetir. 

Olumsuz çevresel faktörler, doğadan uzak yaşamak içsel küskünlüklere sürükler. Kendi iç doğamızı da yok saymamıza yol açar. Hal bu ki dışardaki doğaya uzak olmamız, içimizin doğasına da uzak olduğumuzu göstermez. İnsan doğal bir varlıktır, doğanın nadide bir parçasıdır. Ayakta durmak için yerin yedi kat dibi kadar uzaktaki yerçekirdeğinin çekim gücünü kullanırız. Bunu farkettiğimiz her an toprakla bütün olduğumuzu anlarız. İki küçük gözle baktığımızda erişilmez gibi kocaman duran masmavi gökyüzüne o kadar samimiyiz ki onu her nefeste içimize çekip, ayrıştırıp içindeki oksijeni bedensel yakıta dönüştürüyoruz. 

Çalışmalar kendi benliğimizi anlamak ve kapsamını keşfetmek üzere sonlu sınırlı ve sonsuz sınırsız kavramıyla karşılaşma yönündedir

handan kaynakgöz

 

Atölye Proğramı. (kendini keşif çalışmaları, ruhsal sağlık terapisi)
6 kişilik etkinlik gurupları oluşturulacaktır. Program, bir aylık aşamalı etüdler şeklinde gerçekleşecektir rahat hareket imkanı veren bir kıyafet ile çalışılacaktır.

3 ay süreli etkinlik programı

etkinlik konuları

 

etkinlik konuları

 

birinci ay

Çekim - itim yasası

simetri – asimetri

denge – sıfır noktası

zıtlık – zıtlık uyumu

 

ikinci ay

ayna -aynılık

yansıma – yansıtma

özgeçmiş – özgelecek

karma – kabul

 

üçüncü ay

ben – sen – o , yada BİZ

değişim – dönüşüm

zaman – an

iletişim – dil

 

BAŞVURU İÇİN: Tıklayın